Jak urządzić małą łazienkę?

Łazienka w bloku nie musi być mała!

Znaczny procent mieszkańców miast zamieszkuje obecnie blogi, które powstały w okresie PRL-u, jedną z charakterystycznych cech ówczesnego budownictwa były niezwykle małe i ciasne łazienki. Nowoczesne trendy stawiają łazienkę na ważnym miejscu wśród domowych pomieszczeń, a nikt nie lubi tego klaustrofobicznego wrażenia jakie bywa, że tworzą łazienki z tamtego okresu. Można to łatwo zmienić, dzięki zastosowaniu kilku ciekawych tricków, poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na aranżację małej łazienki.

Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka wyłożona została zarówno na ścianach jak i na podłodze dużymi, białymi płytkami, z wyjątkiem ściany na której mieści się wanna z prysznicem, która została wyłożona mozaiką maleńkich sześciobocznych płytek w odcieniach bieli, szarości i czerni. Wanna zajmuje całą długość ściany ma przeszklone drzwi, może także służyć jako brodzić prysznica. Obok zabudowanej białymi płytkami wanny znajduje się wisząca muszla klozetowa a na przeciwległe ścianie zlew i duże lustro. Całości dopełniają dodatki znajdujące się na szklanej półce przy lustrze dodatki w kolorze butelkowej zieleni i turkusu.

Łazienka w stylu industrialnym

Podłoga łazienki została wyłożona małymi, wzorzystymi płytkami, są tam: czarne płytki z białym wzorem, białe płytki z szarym wzorem oraz szare płytki z czarnym wzorem. Płytki ułożone są nieregularnie, tworzą wrażenie chaosu. Na jednej ścianie widoczna jest odkrywa, czerwona cegła, pozostałe pomalowane są jasnoszarą farba. Prysznic znajduje się na wprost wejścia, wszystkie jego ściany są przeszklone, zaś rama wykonana jest z pomalowanej na czarno stali, armatura łazienkowa w nieco mniejszych rozmiarach niż standardowe, zlew umieszczony na wiszącej półce znajduje się na prawo od wejścia, zaś naprzeciwko zawieszono toaletę.